Lewa flaga
Dzień Świadomości
Obrazek najnowszej aktualności

Dzień Świadomości to rozbudowana akcja społeczna, która odbędzie się 24 kwietnia 2018 roku w Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku i Bartoszyckim Domu Kultury. Wydarzenie ma na celu przełamywanie stereotypów i uproszczeń na temat zaburzeń psychicznych.
Inauguracją będzie Rozmawianie na śniadanie – spotkanie w Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku. Wezmą w nim udział mieszkańcy Domu – osoby z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi, zaproszeni sąsiedzi, przedstawiciele instytucji samorządowych, młodzież z okolicznych szkół oraz goście specjalni: wicestarosta powiatu bartoszyckiego Jan Zbigniew Nadolny, piosenkarka i aktorka Danuta Błażejczyk oraz aktor i piosenkarz Marek Kaliszuk. Przy kawie i śniadaniu będziemy poznawać ośrodek i rozmawiać o problemach jego mieszkańców oraz relacjach ze światem zewnętrznym.
Finałem będzie recital Danuty Błażejczyk, połączony z aukcją charytatywną na rzecz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku. Gościnny udział w koncercie i aukcji zapowiedział Marek Kaliszuk, a całość poprowadzi Ryszard Rembiszewski.
Celem akcji jest przede wszystkim edukacja w zakresie zdrowia psychicznego, budowanie postaw empatii społecznej, zapobieganie poczuciu wykluczenia oraz izolacji społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi, afirmacja postaw opartych na życzliwości, braterstwie, inicjatywie i aktywności prospołecznej.

Wszystkie aktualności