Lewa flaga
X FESTIWAL NNW
Obrazek najnowszej aktualności

We wtorek 2 października Marek zaśpiewa podczas Gali Zamknięcia X Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci, która odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Gdyni o godz. 18! Wieczór uświetnią również muzycznie Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk oraz Stanisława Celińska.

Retransmisja telewizyjna Gali 3 października na antenie TVP1 i TVP Historia.

X Festiwal „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”, który co roku przyciąga zarówno pasjonatów historii, jak i artystów: filmowców, radiowców, muzyków, plastyków, autorów i wydawców książek, odbędzie się od 29 września do 2 października 2018. To największe wydarzenie kulturalne poświęcone tematyce Żołnierzy Wyklętych oraz polskiej historii w latach 1939-1989. Przez 4 dni przewodnikami po nieopowiedzianych dotąd historiach są uczestnicy i świadkowie tamtych wydarzeń.

Ideą, która od początku przyświecała Festiwalowi Filmowemu Niepokorni Niezłomni Wyklęci, była chęć stworzenia przestrzeni, w której spotkać się mogą świadkowie naszej historii najnowszej, twórcy obrazów  filmowych inspirowanych dziejami walki o niepodległość w latach 1939-89 oraz widzowie poszukujący filmów o tej tematyce, chcący pogłębić znajomość czasów i ludzi skazanych przez propagandę PRL-u na zapomnienie.

Wszystkie aktualności