Lewa flaga
GWIAZDY ANGAŻUJĄ SIĘ W AKCJĘ RATOWANIA PSZCZÓŁ
Obrazek najnowszej aktualności

Światowy Dzień Ziemi to co roku doskonała okazja do tego, aby zastanowić się nad losem otaczającego nas środowiska. Tego dnia odbywa się wiele akcji mających na celu zwrócenie uwagi między innymi na ocieplenie klimatu czy zagrożone wyginięciem zwierzęta, w które oczywiście chętnie angażują się także osoby publiczne. Z roku na rok coraz głośniej jest o tym, że do zagrożonych gatunków mogą wkrótce dołączyć pszczoły, których dramatycznie zmniejszająca się populacja stała się już globalnym problemem. Ich wyginięcie oznaczałoby katastrofę całego ekosystemu, dlatego tak ważne jest nasze zaangażowanie w tę sprawę.

Tym razem z okazji Dnia Ziemi zorganizowana została specjalna akcja, której celem jest zwrócenie uwagi na problem malejącej populacji pszczół i podjęcie odpowiednich kroków, dzięki którym możemy pomóc im przetrwać. Inicjatywa autorstwa organizacji Miss Earth PolandGrupy Accor przyciągnęła kilkanaście znanych osobistości polskich mediów, które wzięły udział w sadzeniu na dachach warszawskich hoteli roślin miododajnych. Dzięki takiemu posunięciu pszczoły będą mogły łatwiej przetrwać w mieście, gdzie coraz ciężej znaleźć im pożywienie. Takie kwietniki powstały na dachach hoteli Sofitel VictoriaNovotel Warszawa CentrumMercure Warszawa Centrum i Grand.

W wydarzeniu zorganizowanym przez Miss Earth Poland i Grupę Accor wzięli udział między innymi Grażyna WolszczakAgnieszka CegielskaMarzena RogalskaJoanna Racewicz czy Julia Kamińska, które niejednokrotnie angażowały się w inicjatywy związane z ekologią i ochroną środowiska, a także w te o charakterze społecznym i obywatelskim. Tym razem wśród uczestników pojawili się też Joanna MoroMarek KaliszukAlżbieta LenskaGabi Drzewiecka oraz znani między innymi z Tańca z gwiazdami Janja Lesar, Łukasz Czarnecki i Walerija Żurawlewa.

Wszystkie aktualności