Lewa flaga
EUROWIZJA 2020
Obrazek najnowszej aktualności

Od niedzieli 2 lutego 2020 r. na antenę telewizyjnej Dwójki powróci uwielbiany przez widzów program muzyczny „Szansa na Sukces” w specjalnej edycji, która wyłoni reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020.

Szansa na sukces” to muzyczny talent show, w którym o wygraną – tytuł reprezentanta polski na konkursie Eurowizja 2020 – rywalizuje 21 uczestników, wyłonionych na podstawie castingów. W tym przypadku był to casting internetowy. Zainteresowani przysłali zgłoszenia razem z fragmentem wykonanego przez siebie utworu. Uczestników do trzech odcinków wybrała komisja. Wśród nich znalazł się Marek Kaliszuk!

W każdym odcinku „Szansy na Sukces. Eurowizja 2020” wystąpi 7 osób, a ich występy oceni jury w składzie: Cleo, Michał Szpak i Gromee. Wokaliści zaśpiewają wielkie hity: w pierwszym odcinku utwory z repertuaru grupy „ABBA”, w drugim – największe przeboje Eurowizji, a w trzecim – piosenki kultowego zespołu „The Beatles”. Nagrodą odcinka będzie awans do Finału, w którym o tym, kto zostanie reprezentantem Polski zadecydują widzowie w głosowaniu SMS oraz jurorzy.

Podczas finału na żywo każdy z trzech laureatów odcinków specjalnych zaprezentuje po dwa utwory – jednym z nich będzie piosenka eurowizyjna, którą zwycięzca programu zaśpiewa w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie.

Emisja  trzeciego odcinka specjalnego z piosenkami The Beatles, w którym o zwycięstwo zawalczy Marek 16 lutego o 15:15 w TVP2.

Wszystkie aktualności